EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM-D4169 Nakliye Konteynerleri ve Sistemlerinin Performans Testi için Standart Uygulama

ASTM-D4169, nakliye konteynırları ve sistemlerinin performans testi için standart uygulamayı açıklar. Gerçek dağıtımda meydana gelenleri temsil eden seviyelerde yerleşik test yöntemlerini kullanarak, sevkıyat birimlerinin tek tip bir sisteme göre değerlendirilmesi için bir kılavuz sağlar. Önerilen test seviyeleri, nakliye ve taşıma ortamı ile mevcut endüstri / hükümet uygulamaları ve deneyimleri hakkındaki mevcut bilgilere dayanmaktadır.

Testler, aynı kaplar üzerinde verilen sırayla sırayla yapılmalıdır. Bir performans testi olarak kullanım için, bu uygulama, test edilen sevkiyat biriminin, test dizisi tamamlanana kadar açılmadan kalmasını gerektirir. Paket geliştirme gibi başka amaçlar için kullanılırsa, sekans boyunca çeşitli zamanlarda sevkıyat birimlerini açmak ve incelemek yararlı olabilir. Ancak bu, kap kapağının kap performansı üzerindeki etkisinin değerlendirilmesini yasaklayabilir.


Dürbün
1.1 Bu uygulama, bir laboratuvarda nakliye birimlerinin dağıtım ortamına dayanma kabiliyetinin değerlendirilmesi için tek tip bir temel sağlar. Bu, çeşitli dağıtım döngülerinde karşılaşılan bir dizi beklenen tehlike elemanından oluşan bir test planına tabi tutularak gerçekleştirilir. Bu uygulama, malzeme spesifikasyonlarını veya mevcut sevkiyat öncesi test prosedürlerini desteklemeyi amaçlamaz.

1.2 Bu uygulama, tek parselli gönderiler için paketlerin performans testini içermez.

1.3 Bu uygulamanın tehlikeli maddelerle kullanılmaya uygunluğu belirlenmemiştir.

1.4 İnç-pound biriminde belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine yapılan matematiksel dönüşümlerdir.

 

ASTM D4169 Dağıtım Döngüsü 13: Hava (şehirlerarası) ve motor yükü,
150 lb'ye kadar yerel tek paket

ASTM D4169-05, DC = 13 - test dizisi ve türleri

Sıra Test Türü Standart Program Açıklama
1 Düşürmek ASTM D5276 bir Taşıma
2 Sıkıştırma ASTM D642 C Araç İstifleme
3 Sabit Titreşim ASTM D999 F Gevşek Yük Titreşimi
4 vakum ASTM D6653 ben Düşük basınç *
5 Rastgele Titreşim ASTM D4728 E Araç Titreşimi
6 Etki ASTM D6344 J Konsantre Etki **
7 Düşürmek ASTM D5276 bir Taşıma

Hizmetlerimiz