EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM-F88 Esnek Bariyer Malzemelerinin Sızdırmazlık Mukavemeti için Standart Test Yöntemi (Soyma Testi)

ASTM F88, Ambalaj üzerinde Soyma testleri yapılırken izlenen standarttır. Soyma Testleri, bir paket contasının ayrılmaya direnme kabiliyetinin ölçüsü olarak tanımlanan paketin 'Conta mukavemetini' belirler. Test sonuçları sadece ambalajın bütünlüğüyle değil, aynı zamanda ambalajlama işlemlerinin tutarlı contalar üretme kabiliyetinin ölçülmesi ile de ilgilidir. Sızdırmazlık mukavemetinin ambalajlama için gerekli bir gereklilik olduğu düşünüldüğünde, Soyulma Testleri her tür ambalaj için her yerde bulunur.

ASTM F88 standardına göre, bu bükülme kuvvetini kontrol etmek için numuneleri çekme yönüne çeşitli açılardan tutmak için bir dizi fikstür ve teknik geliştirilmiştir. Bunların her birinin test sonuçları üzerindeki etkisi değiştiği için, bir test serisinde bir tekniğin (Teknik A, Teknik B veya Teknik C) tutarlı kullanımı önerilir.


Standarttan fikstür ve tekniklerin açıklamaları ve örnekleri aşağıdaki şekilde gösterilmiştir:

  • Teknik A: Desteklenmiyor - Numunenin her kuyruğu karşı saplarda sabitlenir ve test yapılırken mühür desteklenmeden kalır. MPT tarafından kullanılan yöntem budur.
  • Teknik B: Desteklenen 90 ° (Elle) —Örneklerin her kuyruğu karşıt saplarda sabitlenir ve test yapılırken conta kuyruklara 90 ° dik açıyla elle desteklenmeye devam eder.
  • Teknik C: Desteklenen 180 ° —En az esnek kuyruk, tek bir kulpta tutulan sert bir hizalama plakasına karşı düz olarak desteklenir. Daha esnek olan kuyruk conta üzerinde 180 ° katlanır ve test yapılırken karşı sapta tutulur.


1. Kapsam
1.1 Bu test yöntemi, esnek bariyer malzemelerindeki contaların mukavemetinin ölçülmesini kapsar.
1.2 Test, esnek bir malzeme ile sert bir malzeme arasındaki contalar üzerinde gerçekleştirilebilir.
1.3 Bu test yöntemine uygun olarak test edilen contalar, herhangi bir kaynaktan, laboratuvardan veya ticari olabilir.
1.4 Bu test yöntemi, contayı içeren bir malzeme test şeridini ayırmak için gereken kuvveti ölçer. Aynı zamanda numune arızası modunu da tanımlar.

Hizmetlerimiz