EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM D6653 Vakum Yöntemi ile Yüksek İrtifanın Paketleme Sistemleri Üzerindeki Etkilerinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemleri

ASTM D6653 testi, paketlenmiş ürünler, uçaklar veya yüksek dağ geçitleri üzerinden toprak gibi belirli nakliye modları ile taşındığında yüksek irtifa / basınç farkının etkilerini belirler. Bu yüksek irtifa koşullarına maruz kaldığında, ürünler veya ambalaj sistemleri veya bunların bir kombinasyonu, ortaya çıkan basınç farkından olumsuz etkilenebilir.

Bu test yöntemleri ambalaj veya ürün ya da her ikisi de geliştirme ve mühendislik için uygundur. Test Yöntemleri D3078, D4991 ve D5094 gibi diğer test yöntemleri, vakumlama yöntemi ile paketleme sistemlerinin sızıntısını test eder ve yüksek irtifa etkilerini test etmek için uygulanabilir.


1.1 Besleme uçağı ağı üzerinden taşınan paketlenmiş ürünler, 5 791 m [19000 ft] kadar yüksek irtifalara maruz kalabilir.

1.2 SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı olarak standart kabul edilmelidir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılacaktır. İki sistemden alınan değerlerin birleştirilmesi, standarda uyulmamasına neden olabilir.

Hizmetlerimiz