EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM-D5276 Yüklü Konteynerlerin Serbest Düşme ile Düşme Testi için Standart Test Yöntemi

Yüklü konteynırların düşme testi için ASTM-D5276 standart test yöntemi, bir konteynerin serbest düşüşten kaynaklanan ani şoka dayanma kabiliyetini veya bir konteynerin ve iç ambalajın, ani şok sırasında içeriğini koruma kabiliyetini değerlendirir. serbest düşüş. Bu test yöntemi, farklı ambalaj tasarımlarının performansını karşılaştırmak için de kullanılabilir. Ayrıca, bir kabın aşamalı arızasının ve içeriğindeki hasarın gözlemlenmesine izin verebilir.

ASTM-D5276, dağıtım döngülerinin bir kısmı sırasında normal olarak elle işlenen kaplar için özellikle uygundur. Elle taşınamayacak kadar büyük kütle veya kütle içeren kaplar, Test Yöntemi D 880, Test Yöntemleri D 6055, Test Yöntemleri D 6179 veya Test Yöntemleri D 4003 uyarınca daha tatminkar bir şekilde test edilebilir. Ek kılavuz için bakınız Uygulama D 4169.


1.1 Bu test yöntemi, yüklü kutuların, silindirik kapların, torbaların ve çuvalların serbest düşme yöntemiyle düşme testi prosedürlerini kapsar.

1.2 110 lb'yi (50 kg) aşmayan kaplar için, bu test yöntemi 2206: 1987 ve 2248: 1985 ISO Standartlarının gereksinimlerini karşılar. Bu ISO standartları, bu test yöntemi için gereksinimleri karşılamayan prosedürleri tanımlayabilir.

1.3 İnç pound biriminde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine yapılan matematiksel dönüşümlerdir.

Hizmetlerimiz