EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

Gerçek Zamanlı Yaşlanma Testi

Gerçek Zamanlı Yaşlanma programları, raf ömrünü ve yaşlanmanın malzemeler üzerindeki etkilerini belirlemek için en iyi verileri sağlar. Test, test öğesinin bir rafa yerleştirilmesi ve tipik depolama koşullarına maruz bırakılmasına izin verilerek gerçekleştirilir. Bu, öğelerin doğru son kullanma tarihini belirleyecektir. Bununla birlikte, bu test, ürünlerin kısa sürede eski haline geldiği günümüz pazar koşullarında mümkün değildir ve ürünün geri dönüş süresini kısaltmaya ihtiyaç vardır. Rafta oturmak için harcanan zaman hayat kurtarıcı cihazların ihtiyacı olan hastalara yardım etmesini engelleyebilir ya da cihazı piyasaya çıkmadan eskimiş hale getirebilir.

Bu sorunu gidermek için, Gerçek Zamanlı Yaşlanma Hızlandırılmış Yaşlanma testleri ile birlikte gerçekleştirilir. Hızlandırılmış Yaşlanma, gerçek kullanım ömrü verileri olmadığında bir ürünün yararlı kullanım ömrünü tahmin etmek için kullanılan bir test yöntemidir. Bu nispeten yeni ve sığınak henüz yararlı ömürleri geçmiş ürünler ile oluşur. Ürün / paketin başarılı Hızlandırılmış Yaşlanması sonuçlarına dayanarak bir ürün piyasaya sürülebilir .

Hızlandırılmış Yaşlanma

Hızlandırılmış Yaşlanma , ürünün son kullanma tarihi (1 yıl, 2 yıl vb.) İçin talep edilen süreyi simüle ederek gerçekleştirilir. Simülasyon, değişen sıcaklık ve nem seviyeleriyle ve böylece paketlenmiş cihazı raf ömrü boyunca hayatta kalması beklenen koşullara maruz bırakarak elde edilir. Hızlandırılmış Yaşlanma ile belirlenen son kullanma tarihi, Gerçek Zamanlı Yaşlanma sonuçları elde edilene kadar belirsizdir.

Hızlandırılmış yaşlanma verileri, düzenleyici kurumlar tarafından hızlı bir şekilde veri oluşturmak için kabul edilebilir bir araç olarak tanınır, ancak bu veriler yalnızca bu testler gerçek zamanlı ürün / paket numunelerinde tekrarlanana kadar kabul edilir.

Hizmetlerimiz