EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM-E171 Esnek Bariyer Ambalajının Şartlandırılması ve Test Edilmesi için Standart Uygulama

Bu şartname, malzemelerin nominal ortam koşullarında şartlandırılması ve test edilmesi için standart sıcaklık ve nemi tanımlar. Şartlandırma ve test etme malzemeleri arasında kağıt ve plastik malzeme içeren malzemeler bulunmaktadır. Bu standart sıcaklık ve nem koşullarını ölçmek için kullanılan araç ve teknikler valide edilmelidir.

Bu özet başvurulan standardın kısa bir özetidir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır ve standardın resmi bir parçası değildir; standardın tam metnine kullanımı ve uygulaması için atıfta bulunulmalıdır. ASTM, bu özetin içeriğinin doğru, eksiksiz veya güncel olduğu konusunda açık veya zımni herhangi bir garanti vermez veya herhangi bir beyanda bulunmaz.

Önem ve Kullanım

Koşullandırma, sıcaklık ve nemdeki dalgalanmalardan veya her ikisinden kaynaklanabilecek test sonuçlarındaki değişimi en aza indirmek için kullanılır. Birçok esnek ambalaj malzemesi ya da esnek ambalaj malzemesi bileşenleri, özellikle higroskopik malzemeler, maruz kaldıkları sıcaklık ve bağıl nem (RH) değiştikçe fiziksel özelliklerde değişikliklere uğrarlar.

2 Birçok ambalaj malzemesi, genellikle ofis ve genel laboratuvar ortamlarında bulunan sıcaklık ve nem aralığında fiziksel özelliklerde anlamlı bir değişiklik göstermez. Sonuç olarak, yararlı test sonuçları elde etmek için numunelerin şartlandırılması genellikle gerekli değildir ve rutin testler sırasında sıklıkla atlanır.

3  zaman Tertibatı düşünülmelidir : (a) (örneğin, satıcı ve müşteri), arasında veya laboratuar sonuçları arasında karşılaştırılması , (b) sıcaklık ve nem, bir deney sonuçlarına etki olan veya olması beklenmektedir (c) varyasyon potansiyel kaynaklar test sonuçları en aza indirilmelidir.

4  Bir depolama koşulunu tamamen tanımlamak için tek başına sıcaklık ve nem yeterli değildir. Bu spesifikasyonda tanımlanmayan diğer birçok faktör (zaman, ışık ve atmosfer basıncı gibi) ilgili olabilir.

1. Kapsam

1.1  Bu şartname, nominal ortam koşullarında esnek bariyer ambalajının ve esnek bariyer ambalaj malzemelerinin koşullandırılması ve test edilmesi için standart sıcaklık ve nemi tanımlar.

1.2  Son kullanım koşullarını test etmek için uygun şekilde kullanılabilecek başka birçok sıcaklık ve nem koşulu vardır (dondurucu, buzdolabında veya küfürlü depolama gibi). Bunların ayrı ayrı oluşturulması gerekir ve bu uygulama kapsamında değildir.

1.3  Sadece esnek bariyer ambalaj malzemelerinin genel alanına giren malzemeler bu uygulamaya dahildir.

1.4  SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı olarak standart kabul edilmelidir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılacaktır. İki sistemden alınan değerlerin birleştirilmesi, standarda uyulmamasına neden olabilir.

Hizmetlerimiz