EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM-D4728 Nakliye Konteynerlerinin Rastgele Titreşim Testi için Standart Test Yöntemi

Nakliye konteynırları dağıtım ortamında karmaşık dinamik baskılara maruz kalır. Gerçek hayatta karşılaşılan gerçek hasarın veya hasar eksikliğinin tahmin edilmesi, kabın ve içindekilerin rastgele titreşim testlerine tabi tutulmasını gerektirebilir. Bu şekilde, nakliye konteynırlarının rastgele titreşim testi için ASTM-D4728 standart test yöntemi aynı anda birçok ürün ve konteyner rezonansını uyarır.

Rastgele titreşim testleri sırasında rezonans birikmeleri, sinüzoidal rezonans oturma veya süpürme testlerine göre daha az yoğundur. Bu nedenle, rezonans birikmesine bağlı gerçekçi olmayan yorgunluk hasarı en aza indirilir. Rastgele titreşim testleri temsili saha verilerine dayanmalıdır. Mümkün olduğunda, laboratuvar test sonuçları ile gerçek saha sevkiyat etkileri karşılaştırılarak güven seviyeleri artırılabilir.

Titreşime maruz kalma nakliye konteynerini, iç ambalajını, kapatma araçlarını ve içindekileri etkiler. Bu test, bu bileşenler arasındaki etkileşimin analizine izin verir. Nakliye ortamında optimum performans elde etmek için bu bileşenlerden birine veya tümüne tasarım değişikliği kullanılabilir.

Rastgele titreşim testleri, bu tip bilinen gerilmeleri, yani ray bağlantılarını, çukur deliklerini, vb. Taklit etmek için geçici veya periyodik verilerle eşzamanlı olarak gerçekleştirilebilir. Rastgele titreşim, herhangi bir eksende (dikey veya yatay) veya herhangi bir paket yönünde gerçekleştirilebilir. Ancak, simüle edilecek alan ortamına bağlı olarak her eksen için farklı test seviyeleri kullanılabilir.


1.1 Bu test yöntemi doldurulmuş sevkiyat birimlerinin rastgele titreşim testini kapsar. Bu tür testler, bir kabın iç ambalajı ve kapatma araçları ile performansını, sağlamlığı ve rasgele titreşim girdilerine maruz kaldığında içeriği sağladığı koruma açısından değerlendirmek için kullanılabilir.

1.2 Bu test yöntemi, nakliye konteynırlarının testinde titreşim verilerinin geliştirilmesi ve kullanımında rehberlik sağlar.

Hizmetlerimiz