EnglishArabicBulgarianChinese (Traditional)FrenchGermanRussianTurkishPersianGeorgian
Testler

ASTM-D642 Nakliye Konteynerleri, Bileşenleri ve Birim Yüklerin Basınç Direncini Belirlemek için Standart Test Yöntemi

ASTM-D642, nakliye konteynırları, bileşenleri ve birim yüklerin basınç direncini belirlemek için standart test yöntemidir. Basınç dayanımı, depolama ve dağıtım sırasında maruz kaldıkları sıkıştırma kuvvetlerinden başarılı bir şekilde kurtulma için konteynerlerin, bileşenlerin ve birim yüklerin nakliye kabiliyetini değerlendirmek için kullanılan özelliklerden biridir.

Sıkıştırma direnci, sabit veya döner plaka tipi test makineleri ile belirlenebilir. Bununla birlikte, test numunelerinde kenardan kenara ve köşeden köşeye yönlendirme yapmak için sabit kafalı bir sıkıştırma makinesi gereklidir. Ayrıca, birim yükler genellikle sadece yukarıdan aşağıya doğru test edilir.


Dürbün
1.1 Bu test yöntemi, nakliye konteynırları (örneğin kutular ve variller) veya bileşenler veya her ikisi üzerindeki sıkıştırma testlerini kapsar. Nakliye konteynırları içerikli veya içeriksiz test edilebilir. Prosedür, kabın, yüzlerine, çapraz zıt kenarlara veya köşelere uygulanan harici sıkıştırma yüklerine dayanma kabiliyetini ölçmek için kullanılabilir (Şekil 1 ve Şekil 2). Bu test yöntemi, ayrı ayrı nakliye konteynırlarına, bileşenlerine, malzemelerine veya bunların kombinasyonlarına ek olarak birden fazla konteynerin veya birim yükün testini kapsar.

1.2 Yük uygulama test yöntemi, belirli bir kap tasarımının özelliklerini bir standartla karşılaştırmak veya yapıda farklılık gösteren kapların özelliklerini karşılaştırmak için kullanılabilir.

1.3 Bu test yöntemi, sabit merdane makineleri için benzer olan ancak döner merdane makinelerini tanımayan TAPPI T804 ile ilgilidir. Bu test yöntemi, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) Test Yöntemi 12048'in gereksinimlerini karşılar. ISO standartları, bu test yöntemi için gereksinimleri karşılamayabilir.

Hizmetlerimiz